Diety slavných

Giada de Laurentiis

Giada de Laurentiis miluje jídlo i vaření

Giada LaurentiisLásku k jídlu a vaření získala již jako malá holčička. Díky ní se stala uznávanou kulinární odbornicí a získala si srdce celé Ameriky. Narodila se v Římě do typické velké italské rodiny, kde jídlo tvořilo středobod veškerého dění. Jejím dědečkem byl známý filmový producent Dino De Laurent, který ji učil připravovat mnoho rodinných receptů a zasvětil ji do tajů gurmánské kuchyně.

Svoje první kuchařské výtvory pak servírovala právě jeho přátelům a hercům, kteří se u nich doma často scházeli. Vášeň pro vaření Giadu již nepustila, a tak se ihned po střední škole vydala do Francie, kde v Paříži absolvovala trénink v prestižní restauraci Le Cordon Blue. Později se odstěhovala za svým manželem do Los Angeles, kde žije dodnes.

DVAKRÁT DENNĚ V TELEVIZI

Tvrdí se, že Amerika je zemí neomezených možností a u Giady se to potvrdilo stoprocentně. Již dva roky po usazení v LA se představila jako šéfkuchařka na populárním kanálu Food Network. V její kuchařské show „Everyday Italian“ předvádí, jak připravit rychle zdravá a skvělá jídla vycházející z tradiční italské kuchyně. Úspěch dokládá již jen fakt, že se show vysílá dvanáctkrát týdně. Kromě toho několikrát týdně vystupuje v pořadu, který nabízí pohled do zákulisí přípravy svatebních hostin a velkých party. Mimoto píše kuchařské knížky, spolupracuje s několika odbornými časopisy a plánuje otevřít vlastní italskou restauraci. „Jižanský temperament se u mě projevuje především neustálou aktivitou a novými nápady,“ říká Giada.

ČOKOLÁDU KAŽDÝ DEN

Asi každého napadne, jak je možné, že i když se celý den točí kolem delikates a skvělého jídla má dokonale štíhlou postavu a ani gram tuku navíc. „Na stejnou otázku se mne ptají téměř všichni a já odpovídám všem stejně: genetika, malé porce a čerstvé ingredience. Kdybyste viděli moji matku na fotografii, zjistili byste, že je také velmi drobná. Takže musím poděkovat spíše jí, za dobré geny i za to, že mne vždy vedla k tomu, abych se nepřejídala a jedla pestře. Navíc, nikdy si nesedám k velkému talíři s horou jídla, ani nemusím dojídat vše do posledního drobečku. Snažím se jíst spíše malá jídla po celý den. Ano, samozřejmě že miluji čokoládu a nedovedu si bez ní představit jediný den, ale vždy jen kousíček,“ dodává ke svému stravování Giada.

VAŘENÍ JE ZÁPŘAH NA NOHY

Kalifornie je zemí slunce a moře, a právě proto si ji Giada vybrala jako svůj nový domov. „Ráda běhám za východu slunce na pláži, a pokud nemám hned dopoledne natáčení, zůstávám tam i na lekce sunrise jógy. Běh mne nabudí a dodá energii, jóga zase zklidní moji mysl, takže se pak lépe soustředím na práci,“ popisuje svoji pravidelnou aktivitu. Během dne u vaření hodně stojí na nohou, takže ji večer pořádně bolí a trochu i otékají. „Proti tomu se snažím bojovat večerní půlhodinkou plavání, a když je úplně nejhůř, tak si zkrátka položím nohy na stůl a aspoň půl hodiny relaxuji. Pomáhají mi také chladivé zábaly, které mi po opravdu náročném dni přikládá můj milovaný manžel.“v


VYCHYTÁVKY ITALSKÉ KUCHYNĚ

Co vám nesmí chybět ve spíži, když se chystáte vařit „poitalsku“? Olivový olej extra virgin, čerstvý česnek, různé druhy těstovin, italský tuňák v konzervě, omáčka marinara, sušené bylinky, cibule, italské červené víno, olivy a ocet balsamico.

Víte, že... kromě italské kuchyně si Giada potrpí na japonská jídla? Jsou velmi jednoduchá, připravená z ně kolika málo surovin, lehce stravitelná, ale chutnají naprosto výtečně?