Všehochuť

Hubnutí - Dieta

Hubnutí Ideální program na hubnutí měl by obsahovat méně kalorií, než kolik kalorií vydá Váš organismus.

Ideální program na hubnutí měl by být jednoduchý na používání a měl by Vám taky chutnat!

Jste to, co jíte?


Nadváha znamená vzhledový i zdravotní problém a vy jistě nejste na těchto stránkách o hubnutí náhodou. Je pochopitelné, že po určité době, kdy se svojí nadváhou zažijete nemalé obtíže, se rozhodnete udělat změnu a chcete zhubnout. Najdete zde poradenství v oblasti hubnutí a pomoc pro všechny z vás, kteří jste se rozhodli se svojí nadváhou definitivně skoncovat. Diety často přinesou pouze frustraci z Jo-Jo efektu. Podstatou zdravého hubnutí je zdravá výživa. Jste to co jíte.

Dieta není řešením váhových problémů


Zdravé hubnutí Jestliže omezíte jakýmkoli způsobem stravu, přinese to pouze krátkodobý výsledek. Dieta je často založena na omezení příjmu kalorií, se kterým je však spojen úbytek živin a tělu chybí důležité látky. Jakmile tedy s dietou skončíte (to bývá většinou z důvodu hladu, nervozity či ohrožení zdraví), tělo si okamžitě začne vytvářet "zásoby", aby se připravilo na případnou další dietu. Je to v podstatě obrana našeho organizmu, která se však většinou projeví jako nechvalně známý Jo-Jo efekt. Výsledná váha tak bývá často vyšší než původní, a tímto způsobem - dieta za dietou - se naše váha v průběhu života neustále zvyšuje. Je to jenom na vás, jestli chcete hubnout celý život, anebo zhubnout a vaši ideální váhu si udržet trvale.
Hubnutí - Dieta
Fakta o hubnutí
Obezita
Důsledky obezity
Léčba obezity
Ultra Fit´n Slim
Bellasin 40+
C.L.A. 1000
CHROMVITAL
Lipoxal
Reduxil
Slim Star
SVELTFORM
SYNEPHRINE THERMO
Zahřívací zeštíhlovací gel
Zeštíhlovací krém Fucus-centella
BMI Kalkulačka
Registr zdravotnictví

V Austrálii zavádějí sanitky pro obézní

Australští záchranáři používají nosítka s nosností až 220 kilogramů.foto: Profimedia.cz
Australští záchranáři používají nosítka s nosností až 220 kilogramů.

28. března 2007  9:25
Strmý růst počtu obézních lidí v Austrálii nutí tamní zdravotnické služby, aby přistoupily k přestavbě vozů rychlé pomoci.

Dimenze sanitek i jejich vybavení procházejí úpravou, aby odpovídaly potřebám pro transport pacientů s nadměrnou hmotností, napsal server BBC News. Podle posledních studií se v Austrálii potýká s nadváhou nebo obezitou 67 procent mužů a více než polovina ženské populace ve věku nad 25 let.

Zvětšená a zesílená křesla pro vozíčkáře či hydraulické plošiny jsou součástí vybavení zdravotnického parku státu Nový Jižní Wales již několik let a od roku 2004 se počet případů jejich použití zdvojnásobil. Do vozů jsou rovněž instalována nosítka se zvýšenou nosností až 220 kilogramů.

Australští lékaři se s pacienty trpícími obezitou nebo nadváhou setkávají stále častěji a nezřídka dochází ke kuriózním situacím. Nedávno v Sydney pomáhalo 16 lidí s převozem kolem 400 kilogramů vážícího muže, který si doma zlomil nohu. Záchranáři údajně museli vybourat část jeho obydlí, aby zraněného dostali ven.

Stejně jako v řadě jiných zemí světa jsou také u Australanů hlavními příčinami rostoucího počtu těch, kteří zápolí s přebytečnými kilogramy, nedostatek fyzické aktivity, tučná strava a konzumace vysoce energetických nápojů. Odborníci varují, že při stávajícím tempu bude v Austrálii do roku 2030 bojovat s obezitou nebo s nadváhou celá polovina dětí. Lékaři již registrují případy obezity i u dvouletých.

Podle WHO žije nyní na celém světě přes jednu miliardu dospělých lidí, kteří mají nadváhu a 300 milionů z nich je obézních. Jsou mnohem více ohroženi cukrovkou, srdečními chorobami, vysokým tlakem, mrtvicí a některými formami rakoviny.

Ivana Lochmanová, 24.01.2007 Sladký tukožrout zvaný ananas Vápník, draslík, sodík, voda? Co je to? Přeci ananas! Jistě, málokdo se na ANANAS dívá takto, obvykle se nám vybaví jeho chuť, barva, sladká dužina, hrbolatý povrch.

Toto tropické ovoce získalo nálepku "tukožrout", protože pomáhá při hubnutí. Především ale obsahuje významné vitamíny a minerály, které prospívají našemu zdraví. Jmenujme například vitamín A, thiamin, riboflavin, niacin, vitamín C...

Ananas obsahuje i velké množství kyselin, zejména citrónovou, maleinovou a tartarovou, které podporují zažívání a působí močopudně. Nelze zapomenout ani na enzym zvaný bromelin, kerý je účinný při trávení bílkovin. Pokud si tedy dáte k obědu nějakou tu pečínku, zařaďte jako dezert buď čerstvý ananas nebo ananas kompotovaný. Ananas je sice velice dobrý pro zažívání, kdo si ale myslí, že je to proto, že obsahuje hodně, vlákniny, tak je "vedle". Tento tropický plod obsahuje pouze necelé jedno procento vlákniny!

Ananas je bohatý i na mangan, který je podobně jako vápník potřebný pro zdravou tvorbu kostí. Složení tohoto ovoce také působí protizánětlivě, chrání před infarktem či mozkovou mrtvicí a ochraňuje žaludeční sliznici. Což je dobrá zpráva pro ty, kteří trpí na žaludeční vředy.

Asi nejzajímavější je fakt, že ananas patří mezi nejznámější a dá se říci, že i mezi nejúčinnější spalovače tuků. Proto je velice oblíbený u mužů a žen, kteří chtějí zhubnout a zbavit se nadbytečných tukových zásob. Kdo se nechce ananasu přejíst a zároveň stojí o odtučňovací kúru, může sáhnout po potravinových doplňcích, které se pro tyto účely vyrábějí.

Je dobré si připomenout, že sladká ananasová dužina pomáhá při nadměrném nahromadění tekutin v tkáních, neboď účinně odvodňuje, pomáhá i při problémech se slinivkou břišní a při střevních poruchách, způsobených parazity. Ananas také vypudí škodliviny z vašeho těla. Štáva snižuje horečku a působí při depresích a dokonce i zesvětlí či úplně odstraní takzvané stařecké (neboli pigmentové) skvrny. Ty se tvoří nejčastěji na hřbetě ruky, v dekoltu nebo na obličeji.

Ananasy se pěstují na plantážích a sklízejí se, když začínají žloutnout. Plody určené na výrobu šťávy či kompotu se nechávají ještě více dozrát. K "ananasovým velmocem" se řadí Thajsko, Filipíny, Brazílie.V karibské oblasti se ananas považuje za účinné afrodisiakum.

A pokud vás toto ovoce zaujalo, třeba vás potěší informace, že si ananasovník můžete sami doma vypěstovat.

Stačí k tomu pouze seříznout vršek plodu s trsem listů, nechat dva dny na vzduchu zaschnout a pak zasadit. Hodí se zemina určená pro pěstování pokojových rostlin, ale poslouží dobře i vlhký písek. Kdo chce, může řeznou plochu před zasazením vydesinfikovat práškovým růstovým stimulátorem na zakořeňování, aby tu nevznikla plíseň.

A pak už stačí jen mít trpělivost a když se zadaří, tak se radovat z každého nového lístečku, který přibude :-)


PREFERUJI :  Fórum zdravé výživy


 

HUBNEME BEZ STRESU

XLtoS

Dieta a hubnutí

BIODIET žvýkačky pro kontrolu váhy

energoweb

  přírodní léčiva na hubnutí

 

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

 

Bonduelle   www.bonduelle.cz
Sterilovaná a zmrazená zelenina.
 
Hubnutí, které funguje, dieta bez diety - Diet plus - Radost z hubnutí   Diet plus
 
  www.metabolickysyndrom-klub.cz
Klub metabolického syndromu
 
www.vzp.cz   Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky
www.vzp.cz
 
  www.labuzdopo.cz
Labužník Vladimír Poštulka doporučuje restaurace v Čechách a dalších evropských zemích, V kvalitních restauracích se můžete najíst bez obav o zdraví a štíhlou linii.
 
  www.drstanek.cz
Dr.Staněk spol. s r.o. – farmaceutické potraviny pro snižování a kontrolu tělesné hmotnosti
 
  www.merrylinka.cz
Merrylinka je bezplatná poradna snižování hmotnosti. Poskytuje rady a doporučení týkající se změn životního stylu, které jsou nezbytné k dosažení snížené hmotnosti a dlouhodobému udržení váhového úbytku . Spolupracuje se specializovanými zdravotnickými zařízeními zabývajícími se léčbou obezity a rovněž s kluby STOB v celé České republice.

Merrylinka 800 116 116
Po - Pá 9.00 - 18.00 hod.
info@merrylinka.cz
 
  Česká obesitologická společnost
 
  Flora - stránky zdravého životního stylu
 
  International Obesity TaskForce
 
  Lékárna.cz - informace o zdraví, nemocech a lécích
 
  Forum zdravé výživy
 
  Aromedica - aromaterapie, byliny, zdraví.
 
  Zhubnu - server specializovaný na hubnutí, formování postavy a zdravý životní styl.
 
  Sdružení Luna
Jak si udělat z menopauzy přítelkyni? Sdružení Luna - poradenství pro ženy v klimakteriu.

Podle studie zveřejněné v britském časopise Journal of Human Nutrition and Dietetics je hubnutí pro muže mnohem jednodušší záležitostí než pro ženy. Prokázala to studie britských vědců pod vedením doktora Justina Lavina.

Během 12 týdnů, kdy studie probíhala, zhublo 91% mužů z pokusné skupiny o 5% své tělesné hmotnosti. Za stejnou dobu shodilo stejné procento hmotnosti jen 53% žen. Podle údajů zmíněné studie byl průměrný úbytek u žen 6kg, zatímco u mužů téměř 9,5kg. Přestože v britské populaci převažují obézní muži nad ženami, obecně panuje mylný názor, že zhubnout se snaží výhradně ženy.

To vede ke stálému růstu obezity u mužů, kteří mají pocit, že programy na hubnutí se pro ně nehodí. Podle vědců se ale 69% mužů, kteří se jejich programu zúčastnili po dobu 24 týdnů, podařilo shodit 10% hmotnosti, zbylých 31% shodilo nejméně 5%.

Podle odborníka na výživu dr. Lavina existuje řada důvodů, proč je shazování nadváhy pro muže snazší.

Jedním z nich je fakt, že muži mají větší svalovou hmotu než ženy a tudíž rychleji spalují energii. Problémem ale je, že pouze silně motivovaní muži jsou ochotni přihlásit se do programů na snižování hmotnosti, protože se vesměs jedná o ženské prostředí.

"Hubnutí je převážně záležitostí žen, ale nemusí tomu tak být vždy. Se zvyšujícím se počtem obézních mužů by se měla i rozšiřovat i možnost volby pro tvšechny, kdo se rozhodli zhubnout," říká dr. Lavin. (Plus)